Dominika Dietrich-Miłobędzka
adwokat, mediator
Profesjonalna obsługa prawna to fundament Twojej firmy, który jest gwarancją stabilnego jej rozwoju. Dlatego zapewniamy optymalne rozwiazania prawne szczególnie dla przedsiębiorców: osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, wspólników spółki cywilnej, spółek, stowarzyszeń, fundacji.
Nasza specjalizacja to: bieżąca/stała obsługa podmiotów gospodarczych, windykacja należności gospodarczych, postępowanie nakazowe i upominawcze, zakładanie, rejestracja spółki osobowej, spółki kapitałowej, rozwiązanie spółki, sprawy upadłościowe, naprawcze, upadłość konsumencka, zakładanie, rejestracja fundacji i stowarzyszeń, statuty, uchwały, projektownie, opiniowanie umów.
Sczególym uznaniem naszych Klientów cieszą się mediacje gospodarcze od lat cenione przez przedsiębiorców w USA i Wielkiej Brytanii. Istone jest, że strony konfliktu biznesowego same mogą zainicjowanać mediację (mediacja pozasądowa) co niesie ze sobą wiele korzyści w przypadku podpisania ugody.
wszczęcie postępowania mediacyjnego przerywa bieg przedawnienia roszczeń ponieważ zaakceptowana sądownie ugoda mediacyjna jest równoznaczna z wyrokiem sądowym. Taka umowa jest jednocześnie tytułem wykonawczym i uprawnia do prowadzenia postępowania egzekucyjnego.
WięcejMediacja umożliwia tańsze i szybsze rozwiązanie sporu, zależy to przede wszystkiem od aktywności i determinacji stron, nie od sądu. Dotyczy to głównie oszczędności uzyskanych jako skutek profesjonalnych negocjacji finansowych.
więcejKorzystny wpływ na wizerunek przedsiębiorcy/firmy na rynku zbiega się z aktywnym, kreatywnym uczestnictwem strony w negocjacjach, która poprzez analizę, kształtowanie warunków brzegowych, właściwą argumentację (w tym możliwość powoływania ekspertów, biegłych) pozwoli na przeforsowanie swojego stanowiska i korzystne zakończenie sporu.
więcejDługie i kosztowne dochodzenie praw i należności jest jedną z głównych przyczyn niskiej konkurencyjności firm. Kluczowe jest, aby działy prawne spółek nie decydowały, a szefowie/przedsiębiorcy nie byli nakłaniani do rozwiązywnia sporów w sądach powszechnych z pominięciem mediacji. Trzeba pamiętać, że straty ekonomiczne mogą być stosunkowo niską ceną w porównaniu z utratą wizerunku firmy.
więcejNiedawno Naczelny Sąd Administracyjny podjął uchwałę w zakresie kontroli przez sądy administracyjne wszczynania postępowań karnych skarbowych w celu zawieszenia biegu terminu przedawnienia. Organy podatkowe często stosują taką praktykę. Uchwała została wydana na wniosek Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców. To dobra informacja dla przedsiębiorców, wobec których prowadzone są postępowania podatkowe.
więcejZawarcie ugody zawiesza postępowanie egzekucyjne, wstrzymuje naliczanie odsetek, pozwala: otrzymać zaświadczenie o niezaleganiu, wziąć kredyt w banku, brać udział w przetargach. ZUS dopuszcza rozłożenie na raty zadłużenia przedsiębiorcy i za pracowników.
Przedsiębiorca ma wpływ na warunki umowy, proponuje harmonogram spłat dostosowany do jego aktualnych możliwości finansowych ewentualnie składa wniosek o zmianę warunków umowy jeżeli zmienia się jego sytuacja finansowa.
Dzięki ugodzie można zaoszczędzić duże kwoty szczególnie na kosztach pożyczki pozabankowej, inwestując je w rozwój firmy.
więcejAsymetria potencjałów (ekonomicznych, intelektualnych) w trakcie rozwiązywania sporu rodzi ryzyko nadużycia przewagi przez silniejszą stronę. Dlatego wybierz prawnika obdarzonego odpowiednimi kompetencjami i osobowością aby zakończyć konflikt sukcesem.
Więcej